Kanał Młynówka

Adres:

Opole

Młynówka jest kanałem, który znajduje się w mieście jakim jest Opole. Jest to tak naprawdę koryto rzeki Odry.

Przyjęło się jednak, że nazywamy Młynówkę kanałem. Z kanałem tym wiąże się kilka ciekawych historii, które mogą zainteresować osoby, które akurat będą się w Opolu znajdować. Również niektórzy mieszkańcy tego miasta mogą być zainteresowani tymi informacjami. Mianowicie ponad 400 lat temu, bo około 1600 roku miała miejsce dosyć sporych rozmiarów powódź. Mieszkańcy miejscowości w wielu przypadkach utracili swoje domy i inne dobra materialne. Młynówka w tym właśnie czasie była tak naprawę głównym korytem Odry. Powódź jednak zmieniła nurt rzeki i uległo to zmianie. Drugą ciekawostką wartą uwagi jest fakt, że Młynówka wcześniej nazywana była Oder Strom. Dzisiejsza nazwa jaką znamy, która jest nazwą tłumaczoną z języka niemieckiego pochodzi z roku 1784. Nad Młynówką znajduje się obecnie kilka mostów. Są to mosty sporych rozmiarów, ale również i te małe, takie jak kładki dla pieszych i rowerzystów. Wśród mostów znajdziemy również mosty zabytkowe. Z atrakcji oferowanych w Opolu warto zainteresować się rejsem po Młynówce. Taka atrakcja jest już oferowana od jakiegoś czasu. Szczególnie zainteresowani są nią turyści, którzy do Opola dosyć chętnie przyjeżdżają. Taki rejs trwa około 3 – 4 godzin. Jest to naprawdę świetna atrakcja turystyczna. Miasto i okolica całkiem inaczej wyglądają z widoku z łódki. Warto więc zainteresować się tą możliwością spędzenia czasu w Opolu. Jeśli jesteśmy zainteresowani rejsem po Młynówce, to możemy to zrobić praktycznie każdego dnia w wyznaczonych godzinach. Zazwyczaj rejsy możliwe są już od około godziny 11 do godzin wieczornych 18 – 19. Młynówka jest kanałem naprawdę wartym uwagi, jeśli tylko będziemy mieli okazję znaleźć się w Opolu.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2167