Muzeum Diecezjalne w Opolu

Adres:

kard. Bolesława Kominka 1A, 45-032 Opole

W Opolu funkcjonuje ciekawe muzeum jakim jest Muzeum Diecezjalne. Powstało ono pod koniec XX wieku, w roku 1987.

Inicjatorem tego miejsca był ksiądz biskup Alfons Nossola. Możemy w tym miejscu zobaczyć wiele ciekawych ekspozycji i pamiątek związanych z religią chrześcijańską. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że muzeum te jest pierwszym tego typu obiektem, który od podstaw został wybudowany na terenie naszego kraju po zakończeniu się II Wojny Światowej. Budynek muzeum niczym szczególnym nie zachwyca. Jeśli przyjrzymy się mu z bliska to tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić czym ten budynek jest. Inne muzea w kraju i na świecie są bardziej okazałe i już z daleka jesteśmy w stanie stwierdzić, że patrzymy właśnie na muzeum. Czy jednak jest to wada tego miejsca? Oczywiście, że nie. Przecież wszystkie muzea nie muszą wyglądać tak samo. Na terenie muzea znajdują się takie zbiory jak między innymi szaty i księgi religijne. Obejrzymy tu również wiele ciekawych figur oraz złotych kielichów kościelnych. Z figur najbardziej znanymi jest Madonna z Dzieciątkiem, która pochodzi ze szkoły Parlerów, a także Pieta Wita Stwosza. Oprócz tego typu obiektów znajdziemy tutaj również bardzo wiele fotografii związanych z religijną historią tego regionu. Muzeum Diecezjalne jest ciekawym miejscem, które powinni zwiedzić szczególnie ci turyści, którzy interesują się chrześcijaństwem. Muzeum te gromadzi różnego rodzaju obiekty sakralna, które znajdowały się i powstawały w dzisiejszym województwie Opolskim. Na pewno warto tutaj przyjechać i jest to świetna atrakcja turystyczna przyciągająca do Opola masę turystów. Jeśli już ktoś do tej miejscowości przyjeżdża, to zazwyczaj odwiedza właśnie tutejsze Muzeum Diecezjalne. Ktoś, kto odwiedzi te  na pewno nie będzie zawiedziony.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 896