Muzeum Polskiej Piosenki

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Piastowska 14a, Opole

Telefon:

+48 77 441 34 86

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Znajdujące się w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki zostało założone stosunkowo niedawno.

Odbyło się to w 2007 roku. Muzeum te jest miejscem niezwykłym, ponieważ gromadzi ono zbiory polskiej piosenki. Chodzi o to, aby znalazły się tu informacje na temat wszystkich polskich muzyków, piosenek, kompozytorów. W 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie tego muzea. Funkcjonuje ono już w miejscu, które zostało do tego specjalnie przygotowane. Na otwarciu nie zabrakło gwiazd, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu i koncertowały dla zgromadzonych tutaj osób. Podobnie jak w większości tego typu obiektów, tak również i tutaj znajdują się wystawy stałe i czasowe. Zobaczymy tutaj wiele ciekawych ekspozycji. Wśród nich są również fotografie, które między innymi przedstawiają artystów w trakcie nagrywania płyt, odbywanych koncertów. Muzeum wydaje się być pełne życia. Ciekawostką są także spotkania edukacyjne jakie odbywają się w tym muzeum. Dzieci i dorośli mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez gwiazdy muzyki. Jest to możliwość nie tylko poznania znanych osób ze świata muzyki, ale również dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy i również nauczenia się czegoś. Czy warto tutaj przyjść? Jak najbardziej warto. Nawet nie ma się nad czym zastanawiać, tylko jeśli jesteśmy w Opolu powinniśmy Muzeum Polskiej Piosenki odwiedzić. Do zalet tego muzea należy również to, że umożliwiono dokonywanie zakupu biletów poprzez Internet. Możemy we wcześniejszym terminie dokonać rezerwacji naszej wizyty w tym niezwykłym miejscu. Należy przy tym zaznaczyć, że ceny wcześniejszej rezerwacji nie są wyższe od cen biletów dostępnych w kasie na miejscu. Widać, że Polskie muzea podążają za duchem czasu, rozwijają się. Należy to jak najbardziej chwalić. Wizyta w tym muzeum może być niezapomnianą przygodą dla każdego z nas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 791