Ogród zoologiczny w Opolu

Wstęp:

płatny

Adres:

ul. Spacerowa 10, 45-094 Opole

Telefon:

+48 77 4564267 

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ogród Zoologiczny początkowo zajmował powierzchnie około 1 ha, powstał w latach 30-tych XX wieku. Podczas II Wojny Światowej zwierzęta zostały wywiezione do Niemiec a zniszczenia obiektu doprowadziły do jego likwidacji. W 1953 roku ogród, zajmujący już 2,3 ha, został ponownie otwarty dzięki staraniom Komitetu Odbudowy Zwierzyńca w Opolu. W 1997 roku teren ogrodu zoologicznego został zniszczony przez powódź. Jednak w 1998 roku obiekt został odbudowany, a miejsce zaczęło znowu tętnic życiem. Dzisiaj obiekt jest chętnie odwiedzanym miejscem, w którym znajduje się wiele gatunków zwierząt a wizyty w tym miejscu są atrakcją nie tylko dla najmłodszych gości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1318