Plac Wolności w Opolu

Adres:

Plac Wolności, Opole

Po placu Ignacego Daszyńskiego, w Opolu znajduje się jeszcze jeden wart uwagi plac.

Jest to Plac Wolności, który znajduje się w Śródmieściu. Wieki temu plac ten nie należał do granic miasta. Podobnie zresztą jak Plac Daszyńskiego. W pierwszej połowie XIX wieku powstawały tutaj pierwsze budynki. Nie przetrwały one jednak zbyt długo, ponieważ II Wojna Światowa zniszczyła praktycznie wszystko co znajdowało się w pobliżu Placu Wolności. Oczywiście przed laty plac ten nosił inną nazwę, która pochodziła z języka niemieckiego. Nosił on nazwę Regierungsplatz. Dziś na Placu Wolności w Opolu możemy podziwiać ciekawe pomniki. Jednym z nich jest pomnik pochodzący z 1970 roku. Jest to pomnik poświęcony bojownikom, którzy walczyli o Polskość Śląska Opolskiego. Drugim pomnikiem jest pomnik armaty, który ma przypominać o walkach toczonych o województwo Opolskie. Ten drugi pomnik jest znacznie młodszy. Pochodzi on z roku 2000. W ciągu swojego istnienia Plac Wolności był przebudowywany i odnawiany. Nic w tym dziwnego, ponieważ każde tego typu miejsce wymaga co jakiś czas przeprowadzenia pewnych prac remontowych. Czy warto wybrać się w te miejsce w Opolu? Trudno powiedzieć czy warto. Jeśli chcemy zwiedzić miasto to powinniśmy zobaczyć tego typu miejsca. Nie jest ono jednak niczym niezwykłym. Według wielu turystów, ale i również mieszkańców Opola, znacznie ciekawszym miejscem jest Plac Ignacego Daszyńskiego. Jeśli więc mamy ograniczony czas na zwiedzanie miasta, a chcemy jeden z placów odwiedzić, to warto wybrać Plac Daszyńskiego. Jeśli jednak mamy nieograniczony niczym czas, to odwiedźmy również te miejsce. Może niczym nas plac ten nie zachwyci, ale i tak warto poznawać miasta, które się odwiedza. Czasami trzeba więc zobaczyć również mniej atrakcyjne dla turystów tego typu miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1938