Rynek w Opolu

Adres:

Rynek, Opole

Opole to piękne i chętnie odwiedzane przez turystów miasto znajdujące się w naszym kraju.

W Opolu mamy wiele interesujących zabytków i miejsc wartych uwagi. Jednym z takich miejsc tego miasta, w które każdy turysta powinien się wybrać jest na pewno tutejszy rynek. Dzisiejszy opolski rynek swoim kształtem przypomina ten, który był tutaj już w średniowieczu. Jak w większości innych miast zabudowa rynku i większość miejskich budowli wykonanych było głównie z drewna. Z tego też właśnie względu wszelkiego rodzaju pożary były w stanie zniszczyć większość ówczesnych zabudowań. W przypadku Opola już od około XIV wieku zaczęto budować obiekty murowane. W roku 1945 rynek tego miasta uległ stopniowemu zniszczeniu. Powodem były walki prowadzone między innymi przez Armię Czerwoną. Na szczęście budynki wokół rynku udało się odbudować. Zadbano o to, aby charakteryzowały się one barokowym stylem. W niedalekiej odległości od rynku znajduje się Katedra Św. Krzyża, a także kościół Franciszkanów oraz kilka innych interesujących miejsc i zabytków. Z ciekawostek nie można nie wspomnieć o rynkowej „Alei Gwiazd”. Warto zainteresować się tym miejscem. W dodatku w pobliżu rynku znajduje się wiele kawiarni i restauracji, w których możemy w miłej atmosferze spędzić swój wolny czas. Czy warto odwiedzić opolski rynek? Jak najbardziej warto. Nie można być w Opolu i tego rynku nie zobaczyć na własne oczy. Niezależnie od pory roku rynek w Opolu jest ciekawym miejscem. Każdego roku organizowane są na tutejszym rynku imprezy sylwestrowe, w których również warto wziąć udział. Jeśli znajdziemy się więc w Opolu to nie może nas zabraknąć na tutejszym rynku. Jest to miejsce wręcz obowiązkowe do odwiedzenia. Każdy na pewno nie będzie zawiedziony z chwili czasu poświęconej na udanie się w te historyczne oraz atrakcyjne miejsce.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3626