Klasycystyczny dwór w Woli Ocieckiej

Adres:

Wola Ociecka

Klasycystyczny dwór w Woli Ocieckiej to jedno z najciekawszych miejsc zabytkowych w gminie Ostrów.

Miejsce to przez cały rok tętni życiem, gdyż jest to zespół dworsko-parkowy zaprojektowany w bardzo stylowej formie. Cieszy on oczy wielu turystów z całego świata, a przy okazji odwiedzenia dworu i tamtejszych budynków można się też udać na spacer leśnymi ścieżkami. Jest to świetna opcja na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym przy sporych atrakcjach turystycznych, których w tej gminie nie brakuje. W dalekiej przeszłości swoją siedzibę miały tam organy administracyjne, ale dworek został w pewnym momencie odrestaurowany i w dzisiejszych czasach mieści się tam przede wszystkim hotel, gdzie można zorganizować liczne konferencje, spotkania biznesowe oraz wesela. Coraz większa liczba osób chętnie decyduje się na takie posunięcie, gdyż ten dworek jest jednym z najpiękniejszych w regionie, do tego jest bardzo estetyczny i duży, dlatego może się tam pomieścić wielu gości. Obsługa jest tam w pełni profesjonalna, więc nie trzeba obawiać się o to, że wesele zakończy się niepowodzeniem, będą to niesamowite przeżycia dla wszystkich zgromadzonych gości. Jak sama nazwa wskazuje dworek jest zaprojektowany w stylu klasycystycznym i obecni właściciele niewiele w tym zmienili. W środku można znaleźć wiele elementów klasycystycznych, tak aby oddać historię tego miejsca w jak najprawdziwszym świetle, co bardzo podoba się współczesnym turystom. Nie ma nic dziwnego, że sporo ich nadciąga, nawet z bardzo odległych krajów. Niektórzy decydują się tylko na zwiedzenie, a inni na skorzystanie z usług dworku. W bliskiej odległości od tego miejsca znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak: Park Historyczny Blizna, Góra Śmierci oraz dawny Obóz Pracy, więc warto się z nimi wszystkimi dokładnie zapoznać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1342