Jezioro Otmuchowskie

Adres:

Otmuchów

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska jest krajem niezwykłym.

Szczególnie jeśli chodzi o turystykę, która w naszym kraju jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Nic dziwnego, że przyjmujemy coraz więcej gości z za granicy, którzy pragną poznawać zarówno przyrodę, kulturę, historię, jak i sztukę naszego kraju. Prawdopodobnie najpiękniejszą częścią Polski jest południe. Wspaniałe lasy, góry, nietypowe okazy zwierząt i roślin zachwycają każdego, kto choć raz je zobaczy. Nie mniej piękną jest Opolszczyzna- region cudowny, choć nie wielki. To właśnie tu leży Otmuchów- przepiękne malownicze miasteczko, które posiada wiele wspaniałych zabytków oraz innych atrakcji turystycznych. W miejscowości tej znajduje się Jezioro Otmuchowskie, które jest zbiornikiem retencyjnym. Jezioro wybudowano w latach 1928-1933 na Nysie Kłodzkiej. Jego powierzchnia wynosi 20, 6 kilometrów kwadratowych, natomiast pojemność 130, 45 hm sześciennych. W 2001 roku oszacowano, iż Jezioro Otmuchowskie mieści w sobie, aż 130, 45 mln m³ wody. Ponadto należy ono do Kaskady Nysy Kłodzkiej. Z pewnością zastanawia cie, co to takiego? Kaskada Nysy Kłodzkiej to nazwa czterech jezior, które znajdują się w środkowym biegu tej wspaniałej rzeki. Oprócz Jeziora Otmuchowskiego należy do niej: Zbiornik Topola, Zbiornik Kozielno, a także Jezioro Nyskie. Wokół Jeziora Otmuchowskiego spotkać można przeróżne zwierzęta niespotykane w innych częściach Polski. Prawdziwym fenomenem z pewnością jest czapla siwa. Ponadto w jeziorze pływa całe mnóstwo ryb, w szczególności sandaczy. Jezioro Otmuchowskie oraz teren wokół niego jest wspaniałym miejscem, do którego warto się wybrać. Jeśli będziesz kiedykolwiek przebywać w okolicach Otmuchowa, nie zapomnij zajrzeć w to wspaniałe miejsce i zachwycić się jego niesamowitym charakterem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 901