Mury obronne w Otmuchowie

Adres:

Otmuchów

Polska to wyjątkowy kraj. W każdym drzewie, kamyku czy szumie strumienia zapisana jest historia, bez której nasza Ojczyzna dziś nie wyglądałaby tak samo.

W różnych zakątkach tego niezwykłego kraju ukryte są miejsca, o których, chociaż niewiele wiemy, skrywają w sobie najbardziej tajemnicze historie. Jednym z takich miejsc są bez wątpienia mury obronne w Otmuchowie. Otmuchów jest jednym z najstarszych grodów kasztelańskich na Śląsku. Najstarsza wzmianka o tym mieście pochodzi z połowy XII wieku, gdy należał on do biskupów wrocławskich. Mury obronne, o których mowa, powstały w XIV wieku. Do dzisiejszych czasów zachowały się niestety jedynie ich fragmenty. Znajdują się one w różnych częściach miasta. Najsłynniejszym odcinkiem dawnego muru jest z pewnością wieża- brama "Wróbla" . To właśnie tutaj niegdyś znajdowało się miejskie więzienie. Dziś, odrestaurowana i zadbana wieża Wróbla jest dumą całego miasta. Znajduje się ona przy dawnej Bramie Nyskiej. Do dzisiejszych czasów wygląd tej bramy przypomina renesansowy, chociaż niegdyś wieża była przykładem architektury gotyckiej. W wieży zachowało się kilka strzelnic. Niestety, wieża - brama "Wróbla" nie jest udostępniona turystom. Można jednak oglądać ją z zewnątrz. Wyobraźmy sobie, ile tajemnic skrywa w sobie każdy kamień, z którego zbudowane były mury obronne w Otmuchowie! Jaką ciekawą historię miałyby do opowiedzenia! Znajdowanie fragmentów muru może okazać się wspaniałą okazją do spędzania czasu w gronie najbliższych! Może gra miejska po Otmuchowie? Taka zabawa może zapewnić nie tylko rozrywkę, ale i również lekcję historii w bardzo atrakcyjnej formie. Nie zwlekaj więc i zabierz rodzinę już dziś do Otmuchowa! Wspaniała zabawa gwarantowana, potrzeba tylko waszych chęci! Czas spędzony z rodziną na świeżym powietrzu na pewno zaowocuje polepszonymi relacjami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1241