Otmuchowsko - Nyski Obszar Chronionego Krajobrazu

Adres:

Otmuchów

Polska jest niesamowitym krajem, z pewnością każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem.

Szczególnie jeśli chodzi o walory przyrodnicze. W Polsce istnieje wiele form krajobrazu naturalnego, który podlega ochronie. Szczególnie na południu Polski. Ta część jest bowiem wyjątkowo niezwykła. Mnóstwo tu przeróżnych gatunków zwierząt, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Roślinność, również nie pozostaje dłużna. Całe to przyrodnicze bogactwo jest ogromną pociechą dla oczu zarówno ludzi, którzy tam mieszkają, jak i turystów pragnących poznać nasz kraj jak najlepiej z każdej strony i w każdym możliwym aspekcie. W województwie opolskim istnieje Otmuchowsko-Nyski Obszar Chronionego Krajobrazu. Ma on powierzchnię aż 11785, 3 hektara i obejmuje pewną część powiatu nyskiego. Powstanie Otmuchowsko-Nyskiego Obszaru Krajobrazowego datuje się na 26 maja 1988 roku. Dokładnie leży on w zapadlisku tektonicznym w Dolinie Nysy Kłodzkiej. Obszar ten chroni wspaniałe ekosystemy Jeziora Otmuchowskiego oraz Jeziora Nyskiego, oraz ekosystemy terenów, które otaczają te zbiorniki. Ponadto obszar ten charakteryzuje ogromne zróżnicowanie rzeźby terenu, a także budowy geologicznej. Niezwykle odmienna jest także szata roślinna. Obszar Otmuchowskio-Nyskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu zawiera wiele rzadkich gatunków roślin, a także trzy gatunki, które zagrożone są wymarciem w skali całego kraju. Na terenie tym żyje wiele zwierząt, które osiedliły się tam ze względu na świetne warunki do życia. Nie można zapomnieć również o tym, iż obszar ten zawiera ogromną ilość nagromadzeń kulturalnych zasobów, takich jak zachowane układy pobliskich miast oraz wiele ciekawych zabytków, na przykład starych kościołów. Z pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić i dać zachwycić się jego wspaniałemu charakterowi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1285