Pałac Barokowy Dolny w Otmuchowie

Adres:

Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

Polska to wyjątkowy kraj - ilość miejsc i zabytków, które warto odwiedzić jest zdumiewająca.

To wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Marzymy o egzotycznych wyprawach, a dlaczego by nie zacząć od tego, co jest najbliżej? Powiadają "cudze chwalicie swego nie znacie". Jest w tym dużo prawdy. W okół nas jest wiele miast wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest bez wątpliwości Otmuchów. Otmuchów to malownicze miasto w województwie opolskim. Położone jest na Przedgórzu Sudeckim nad Nysą Kłodzką, dzięki czemu możemy napajać się tu cudownymi widokami. To tu położony jest wyjątkowy Pałac Barokowy Dolny. Obecnie mieści się w nim Urząd Miasta w Otmuchowie. Spoglądając na karty historii możemy wyczytać ciekawą historię tego miejsca. Cofając się nawet o choćby 50 lat wstecz na tym miejscu widzimy szkołę podstawową oraz żłobek. Przedtem pałac wiele razy zmieniał właścicieli oraz był wielokrotnie przebudowywany na przykład z konieczności dostosowania wnętrz do wyżej wymienionej funkcji edukacyjnej. Inicjatorem budowy pałacu w Otmuchowie był biskup wrocławski - Franciszek Ludwik v. Neuburg. Dziś, możemy podziwiać tę wspaniałą budowlę z zewnątrz. Dla bardziej dociekliwych dostępna jest możliwość oglądania wnętrz - za zgodą właściciela. Wnętrza jednak utraciły swój dawny wygląd - minęły lata jego świetności, a funkcje pełnione przez budynek zmuszały do zmiany wystroju wnętrz. Nie mniej jednak Pałac Barokowy Dolny to miejsce warte odwiedzenia. Wśród otaczającej nas rzeczywistości, często nie takiej, o jakiej marzymy, warto znaleźć chociażby chwilę, na odwiedzenie miejsca, takie jak to. Zabierz rodzinę i przyjaciół i jedźcie do Otmuchowa! Koniecznie odwiedźcie Zamek Dolny, bo to wyjątkowe miejsce! Ta wycieczka może okazać się niezwykłą lekcją historii dla każdego z członków Twojej rodziny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1187