Zamek Biskupi w Otmuchowie

Adres:

Zamkowa 4, 48-385 Otmuchów

Telefon:

77 431 51 48

Otmuchów jest przepięknym miasteczkiem położonym na południu Polski w województwie opolskim.

Miejscowość ta przyciąga do siebie turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Znajduje się tu bowiem mnóstwo niezwykle interesujących atrakcji turystycznych. Turyści mogą odwiedzać wspaniale miejsca i podziwiać zabytki Otmuchowa. Jednym z najwspanialszych z pewnością jest zamek biskupi w Otmuchowie wzniesiono w średniowieczu. Budowla ta była wielokrotnie przebudowywana i odbudowywana. Warownia ta góruje nad okolicą, gdyż zbudowana została na granitowym wzniesieniu sięgającym 225 metrów nad poziomem morza. Pierwotnie był to budynek zbudowany na planie prostokąta, trójdzielny. Znajdował się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie obecnie znajduje się jego północne skrzydło. Z tamtych czasów do dziś zachowała się wspaniała wieża, mająca cztery boki i niesamowite zwieńczenie machikułami. Dawniej wszystko złączone było murami obronnymi. Wokół zamku znajdowała się również fosa. Dziś możemy podziwiać tamtejsze pomieszczenia dla więźniów i skazańców, które zachowały się wewnątrz zamku. Kiedy zamek przebudowano zyskał on strzelnicę oraz nową bramną szyję. Dobudowano również skrzydło południowe oraz skrzydło zachodnie posiadające arkadowe krużganki. Po przebudowie został również zamknięty dziedziniec zamku. Odtąd wnętrze urządzone było w stylu renesansowym, a portale, które się tam znajdowały były przyozdobione motywami zwierzęcymi oraz roślinnymi. Zamek jeszcze niejednokrotnie zmieniał swój wygląd, szczególnie w czasach baroku, kiedy to zmieniono wystrój jego komnat, a także powiększono okna sprawiając, że był on znacznie jaśniejszy niż przedtem. Zamek otrzymał również klatkę schodową oraz pawilon wejściowy. Z pewnością warto przyjechać do Otmuchowa i zobaczyć zarówno ten zamek, jak i inne wspaniałe miejsca, które się tu znajdują.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 968