Brama Wrocławska w Paczkowie

Adres:

Paczków

Legendy krążące wokół bramy Wrocławskiej w Paczkowie mrożą krew w żyłach.

W dawnych czasach ustawiono tu bowiem pręgierz, zwaną inaczej "słupem hańby". Służył on do wymierzania kar przestępcom - zazwyczaj była to kara chłosty. W przedbramie wieży znajdowało się również więzienie. Gdy dokładnie przyjrzymy się zwieńczeniu baszty dostrzeżemy krenelaż ze strzelnicami. Dziś Wieża Wrocławska wygląda zupełnie inaczej. Jest najpotężniejszą ze wszystkich trzech wież. Na tle wieży Kłodzkiej i Ząbkowickiej wyróżnia się przede wszystkim swoimi rozmiarami - potężna wieża mierzy 30 metrów. Brama Wrocławska jest częścią nieistniejącej już w całości złożenia bramnego. Dziś, na samym szczycie Wieży Wrocławskiej znajduje się punkt widokowy. Jest on dostępny dla turystów. Mogą oni korzystać z tego punktu i napajać się pięknymi widokami rozciągającej się panoramy. Wokół bowiem rozciąga się malownicza miejscowość - Paczków, który znany jest jako "polski Carcassonne" dzięki słynnym, wspaniałym czternastowiecznym murom obronnym. Jest tutaj również przepiękny Rynek. To wszystko sprawia, że widok z Wieży Wrocławskiej jest nieprawdopodobnie piękny. Podziwiając naturę z punktu widokowego, mieszczącego się na szczycie wieży, można zapomnieć o otaczającym nas świecie. Zostawić, chociaż na chwilę, nurtujące nas myśli i problemy. Warto w to miejsce zabrać również swoich najbliższych, to doskonałe miejsce na na przykład rodzinny wypad. Przepiękne widoki pozostaną na długo w pamięci nawet wtedy, gdy będziecie daleko od tego wspaniałego miejsca. Przywołując wspomnienia z tego miejsca będziesz miał siłę do stawiania czoła codziennym przeciwnościom losu. Paczków to idealne miejsce na przebywanie z najbliższymi. Dlatego nie zwlekaj, i pakuj walizkę już dziś! Rodzina na pewno Ci za to podziękuje! To wasz czas, nie zmarnuj tego!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1853