Cztery bramy i trzy wieże

Adres:

Paczków

Polska to niezwykły kraj pod względem turystycznym - można tu znaleźć zarówno potężne budowle, jak i intrygujące detale, nieświadomie mijane na codziennie mijanej kamienicy.

Wśród tego codziennego pośpiechu i zgiełku warto czasami znaleźć chwilę dla siebie, zrobić coś dla własnego rozwoju. Doskonałym tego objawem może być turystyka. Stare mądre przysłowie mówi "cudze chwalicie swego nie znacie". Może zamiast marzyć o egzotycznej wyprawie skupić się na tym, co pięknego dzieje się najbliżej nas? Przyjrzyjmy się jednemu z najpiękniejszych polskich miasteczek. Paczków jest nam dobrze znany jako "polskie Carrcassonne" dzięki słynnym średniowiecznym murom. Ich elementami są brama Nyska oraz trzy wieże bramne: Kłodzka, Ząbkowicka i Wrocławska. Ta ostatnia mierzy około 30 metrów. Wiąże się z nią ciekawa historia. W 1462 ustawiono bowiem przy niej pręgierz, przy którym karano przestępców. Na szczycie wieży Wrocławskiej znajduje się punkt widokowy, udostępniony dla wszystkich turystów. Z tego miejsca możemy podziwiać przepiękne widoki - malowniczą panoramę uroczego miasteczka - Paczkowa. Druga wieża, wieża Bramy Kłodzkiej, to - według legend - miejsce, gdzie trafiali przestępcy skazani na smierć, skąd przydomek "wieża głodowa". Brama Ząbkowicka leży natomiast przy dawnej łaźni miejskiej, dlatego mówiono o niej "wieża łaziebna". Przy bramie Nyskiej zaprojektowana została trasa turystyczna, przy której wybudowane są pomosty widokowe. "Cztery bramy i trzy wieże" to obowiązkowe miejsce na liście każdego dociekliwego turysty. Warto choć na chwilę oderwać się od codzienności i odwiedzić te magiczne miejsca. Walory widokowe i turystyczne tych miejsc są wyjątkowe, a każda chwila tam spędzona pozwoli nam na bycie sobą w pełnym tego słowa znaczeniu. Zabierz swoją rodzinę i znajomych i przeżyj niezapomniane chwile!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1758