Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paczkowie

Adres:

Stanisława Staszica 27, 48-370 Paczków

Polska to niezwykły kraj - pełen tajemniczych miejsc i zabytków. Każda budowla ma swoją historię, każda warta jest poznania.

Wokół różnych miejsc krążą różne legendy - wszystkie mają swoje przyczyny. Malownicza miejscowość położona na Obniżeniu Otmuchowskim - Paczków ma w swoich granicach szczególne takie miejsce. Tuż za murami polskiego Carcassonne leży niezwykły kościół - kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to budowla, której budowę rozpoczęli protestanci. O pierwszych grupach protestantów słyszymy wzmianki na kartach historii już w 1791 roku, lecz dopiero w 1902 roku wybudowali oni swoją pierwszą w tym miasteczku świątynię. Styl, na jakim wzorowano się tworząc tę wspaniałą budowlę to styl neogotycki. Do budowy użyto wypalanej cegły, co nadaje zabytkowi niepowtażalny, surowy wygląd. Najbardziej widoczne jest to nocą, gdy w środku budynku pali się światło. Wypełnia ono rozety i witraże oddając niezwykłe walory estetyczne. Świątynia, należąca obecnie do o. o Redemtorystów, położona jest tuż za murami, dzięki którym Paczków słynie jakko "polskie Carcassonne". Jeżeli jesteś w Paczkowie tylko z powodu słynnych murów, zajrzyj koniecznie przy okazji do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tajemniczość tego miejsca sprawi, że poczujesz się wyjątkowy. W dzisiejszych czasach, gdzie media kreują ludzi "idealnych" warto dbać o to, żeby nie zatracić samego siebie. Żeby być sobą, ponad wszystko. To miejsce na pewno Ci w tym pomoże! A może zabierzesz ze sobą rodzinę albo przyjaciół? Na pewno będą Ci wdzięczni za chwilę wytchnienia od życia w biegu. Paczków to idealne na to miejsce! Nie zwlejaj! Kiedy jak nie teraz? Wspomnień nikt Ci nie zabierze, a czas spędzony z najbliższymi zaowocuje polepszonymi relacjami. Może tego właśnie potrzebujecie? Chwili ciszy w murach tętniących historią? To wszystko znajdziesz w Paczkowie!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1137