Ratusz w Paczkowie

Adres:

Rynek 1, 48-370 Paczków

Polska to kraj niezwykły, pełny takich miejsc i zabytków, do których chce się wracać.

Bo Polska to nie tylko Malbork i Wawel - pełno tu miejsc o których choć nie słyszymy na co dzień, to z całą pewnością powinny znaleźć się na liście miejsc, które warto odwiedzić. Jedną z nich jest bez wątpliwości gmina Paczków. Paczków to malownicze miasteczko, założone na skraju księstwa nysko-otmuchowskiego. Miasto to jest nazywane często "polskim Carcassonne", ze względu na słynne XIV-wieczne mury obronne. Przebywając w Paczkowie warto zwrócić uwagę nie tylko na ten wspaniały obiekt. Równie godnym uwagi jest paczkowski ratusz. Powstał on w połowie XVI wieku. Ratusz jest znakomitym punktem widokowym, z którego możemy podziwiać rozciągającą się u stóp Sudetów malowniczą miejscowość. We wnętrzu ratusza znajdują się trzy osiemnastowieczne dzwony. Warto również zwrócić uwagę na zabytkowy mechanizm zegarowy. Został on stworzony przez słynnego i cenionego zegarmistrza z Głogowa, tak dobrze wszystkim znanego - Carla Weissa. Obecnie wieża ratuszowa jest dostępna wszystkim zwiedzającym. Każdy z nas ma szansę podziwiać zdumiewające widoki ze szczytu tego zabytkowego budynku. Zgodnie z tradycją we wnętrzu ratusza znajduję się również zabytkowa sala, w której odbywają się posiedzenia rady miejskiej. Budynek jest siedzibą władz samorządowych. Zwiedzenie tego zabytku jest wspaniałą okazją do spędzania wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a widoki, jakie będziecie mogli podziwiać ze szczytu paczkowskiej wieży pozostaną w waszej pamięci na długo! Uczucie, że ma się u stóp cały świat będzie towarzyszyło Wam zawsze, gdy w pamięci przywołacie chwile spędzone na tej wspaniałej, zabytkowej wieży. Zatem nie zwlekaj, pakuj siebie i swoich znajomych i wyruszajcie na wycieczkę do Paczkowa! Do zobaczenia!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1303