Niebieski szlak rowerowy: Sucha Dolina-Piwnicza Zdrój

Adres:

Piwniczna-Zdrój

W Piwnicznej Zdroju fascynacji rowerowych wycieczek po górskich szlakach na pewno znajdą coś dla siebie.

Znajsuje się tutaj ciekawa trasa, która wiedzie przez niebieski szlak. Jej długość to około 12 kilometrów, więc naprawdę całkiem sporo. Będzie więc gdzie poszaleć na górskich ścieżkach. Szlakiem tym wybierając się od Suchej Doliny będziemy kierować się do Gromadzkiej Przełęczy. Według różnych danych znajduje się ona na wysokości około 938 metrów n. p.m. Z Gromadzkiej Przełęczy musimy udać się trochę wyżej bo o ponad 80 metrów. Na wysokości 1024 metrów n. p.m. znajduje się Eliaszówka. Jest to przepiękne miejsce, w którym zlokalizowana jest wieża widokowa. Nowoczesna i młoda konstrukcja, z której każdy może skorzystać. Wychodząc na sam jej szczyt jesteśmy w stanie dostrzec pobliskie miasta takie jak np. Nowy Sącz, czy Krynica. Oczywiście to czy je zobaczymy uzależnione jest od widoczności, a w górach bywa z nią różnie. Szczególnie w jesiennej porze roku. Z Eliaszówki kierujemy się do osady Piwowary, a z niej szlak prowadzi nas już w stronę Piwnicznej Zdroju. Trasa prowadząca przez niebieski szlak jest naprawdę przepiękna. Możemy podziwiać wspaniałe krajobrazy, gdy jesteśmy już bliżej Piwnicznej Zdroju, to możliwe jest zaobserwowanie wspaniałej panoramy tej miejscowości. Niebieski szlak rowerowy wymaga od nas dosyć sporej ilości czasu. Pomimo tego, że przejechanie po górach 12 kilometrów może nie wydawać się zadaniem trudnym i czasochłonnym, to jednak, aby nacieszyć oczy widokami, skorzystać z możliwości wejścia na wieżę widokową w Eliaszówce, konieczne jest zrobienie kilku dłuższych przerw, które sumując się, ten czas zabierają. Jedno jest pewne, niebieski szlak jest wielką atrakcją, która przyciąga każdego roku rzesze turystów z całego kraju.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1162