Park św. Kingi w Głębokiem

Adres:

Głęboka

W Głębokiem znajduje się przepiękne miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto będzie w okolicy, tym bardziej, jeśli wcześniej zwiedził Klasztor Klarysek w Starym Sączu i interesuje się postacią św. Kingi.

Głębokie to miejscowość położona w gminie Piwniczna Zdrój, która leży w stosunkowo nie dużej odległości od Starego Sącza. Tym wspomnianym przepięknym miejscem, które warto zobaczyć jest Park św. Kingi, w którym możemy nie tylko miło spędzić czas, spacerując po wyznaczonych ścieżkach i podziwiając piękną przyrodę. Możemy tutaj również dowiedzieć się bardzo wiele na temat cudów, jakie miały miejsce dzięki św. Kindze. Wszystko to opisane jest na specjalnych tabliczkach, które znajdują się na terenie parku. Co również warto wiedzieć, w parku tym, znajduje się oczko wodne, uznawane za źródło wody św. Kingi. Mamy więc świetną okazję ku temu, aby napić się tej cudownej wody, która przez wielu uznawana jest za uzdrawiającą. Wiele osób zaleca ją spożywać przy problemach ze wrzodami, przy chorobach układu oddechowego, czy nerwicy. Ludzie wierzą, że pomaga ona na wiele innych schorzeń. Zainteresowanie źródełkiem znajdującym się w Parku św. Kingi jest ogromne, co możemy zauważyć niemal każdego dnia, gdy ludzie z okolicy ale również z całej Polski przyjeżdżają, aby napełnić wodą swoje butelki, dzbanki, czy nawet duże baniaki. W parku tym znajduje się również pomnik św. Kingi, który także warto zobaczyć. W miejscu tym odbywają się coroczne uroczystości na cześć wspomnianej już św. Kingi. Warto więc postarać się o to, aby trafić tutaj w tym czasie, kiedy się one odbywają. Czy nam się to jednak uda, czy nie, to i tak naprawdę jest to wartościowe miejsce, do którego każdy powinien przyjechać, tym bardziej, że w okolicy znajduje się wiele innych miejsc kultu św. Kingi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1407