Park Zdrojowy w Piwnicznej

Adres:

ul. Kościuszki, Piwniczna-Zdrój

Park Zdrojowy to przyjemne miejsce spacerowe w nadpopradzkim kurorcie. Urokliwe alejki w miłym otoczeniu pozwolą na wycieszenie i relaks. 

Park powstał wraz z systematycznym rozwejm uzdrowiskowego charakteru Piwnicznej. Choć okoliczne wody mineralne znane były od dawna jako "kwaśne wody o cudownej mocy", to dopiero pod koniec XIX w. doczekały się fachowych badań i opracowań. Przeprowadził je lwowski doktor Juliusz Korwin Gąsiorowski. To dzięki niemu w miasteczku zaczęli pojawiać się pierwsi kuracjusze. W 1932 r. dokonano pierwszego odwiertu wód mineralnych. Obecnie lokalna woda mineralna Piwnicznka jest znana w kraju i poza jego granicami.

Znajdująca się w Parku Zdrojowym pijalnia wód mineralnych początkowo była przeznaczona tylko do konsumpcji wody. Dziś pełni także funkcje Pijalni Artystycznej, w której organizuje się rozmaite wystawy, koncerty, przedstawienia. W parku jest także amfiteatr, wykorzystywany do koncertów plenerowych. 

Dla najmłodszych utworzono niewielki plac zabaw. 

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3427