Rynek w Piwnicznej Zdroju

Adres:

Ul. Rynek, Piwniczna-Zdrój

Rynek w Piwnicznej Zdroju. Piwniczna Zdrój jest przepiękną miejscowością uzdrowiskową znajdującą się w Małopolsce w niedalekiej odległości od Nowego Sącza, ale także i Muszyny.

Znajduje się tutaj śliczny, choć niewielki rynek, który zachwyca turystów swoim pięknem. Rynek w Piwnicznej Zdroju znajduje się w samym centrum miejscowości i nie możliwe jest, aby go przeoczyć. Nawet będąc tylko i wyłącznie przejazdem możemy zapoznać się z rynkiem tej miejscowości, ponieważ możliwe jest objechanie go dookoła. Przez jedną jego stronę przebiega główna trasa samochodowa w tamtym rejonie. Jeszcze stosunkowo niedawno przejeżdżało tędy bardzo wiele samochodów ciężarowych, które kierowały się do przejścia granicznego ze Słowacją, w Mniszku nad Popradem. Mieszkańcy martwili się o to, że przepiękny rynek ulegnie zniszczeniu, choć z dużym strachem rozmyślali również o swoim bezpieczeństwie. Dziś jednak samochody ciężarowe nie mogą w tym miejscu przekraczać granicy, co pozwoliło na uspokojenie sytuacji w okolicach rynku i zadbanie o to, aby nie uległ on szybkiemu zniszczeniu. Rynek po części wyłożony jest kostką brukową, a w jego okolicy znajduje się parking dla samochodów, oraz sklepy. Odnajdziemy tu także ratusz, a w bliskiej okolicy znajduje się kościół rzymskokatolicki, który jak wszystkie kościoły w rejonie nowosądecczyzny, jest również warty uwagi. Rynek w Piwnicznej Zdroju jest miejscem bardzo przyjaznym, w którym chętnie spędzimy chwilę czasu, tym bardziej, że znajdują się tutaj ławeczki, które zezwalają na wygodne podziwianie centrum miasteczka. Rynek jest także miejscem, w którym zadbano o zieleń. Dookoła widzimy przepiękne drzewa, kwiaty. Bardzo ładnie przystrzyżone krzewy, które nadają temu miejscu ogromnego uroku. Jest to jedno z wielu miejsc regionu, które naprawdę warto zobaczyć. Może przyciągać nas latem, ale także zimą, ponieważ w niedalekiej odległości od rynku znajduje się stacja narciarska.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1124