Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Adres:

Wierchomla Mała 42, 33-350 Piwniczna-Zdrój

Dla miłośników sportów zimowych Gmina Muszyna to wyjątkowo atrakcyjne miejsce. Jeśli lubisz jazdę na nartach w połączeniu z pięknymi widokami, a jednocześnie oczekujesz świetnie przygotowanych, różnorodnych tras i dobrego zaplecza usługowego oraz gastronomicznego w okolicy koniecznie wypróbować musisz stoki na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomia.

To niesamowity kompleks narciarski będący chlubą Muszyny i całego regionu. To co wyróżnia go spośród innych jakich wiele w okolicy to fakt, że jako jedyny łączy dwie miejscowości systemem wodociągów Muszynę i Wierchomię. Znajdujący się tu ośrodek jest uznawany za jeden najprężniej działających w Polsce ośrodków tego typu. Można tu korzystać z aż jedenastu kilometrów tras zjazdowych. Są one doskonale podzielone pod względem trudności i oznaczone tak, że każdy z łatwością oceni, które miejsca są dopasowane do jego możliwości. Na terenie ośrodka znajduje się siedem wyciągów talerzykowych, dwa to wyciągi krzesełkowe, Między innymi jest tu najdłuższa w Polsce czteroosobowa kolej krzesełkowa. Jej długość to aż 1600 metrów. Jest ona czynna także latem, kiedy na tym terenie uprawiać można inne sporty nie koniecznie związane ze śniegiem i zimą. Trasy oświetlone także nocą stanowią aż sześć kilometrów, dlatego nie trzeba obawiać się końca śnieżnej zabawy przed zachodem słońca. Jest także najdłuższa w kraju oświetlona trasa zjazdowa 2700 m. W okolicy znajduje się szkoła narciarska, gdzie wykupić można prywatne lekcje z instruktorem, który w profesjonalny sposób nauczy trudnej sztuki jazdy na nartach. Ośrodek jest świetnie wyposażony w liczne punkty gastronomiczne i usługowe. Nie brakuje miejsca, żeby dobrze zjeść i się napić po wspaniałej zabawie na stoku. To idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i samotników. Nikt nie może się tutaj nudzić, zwłaszcza w sezonie zimowym.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 625