Szlak turystyczny: Piwniczna Zdrój-Piwowarówka-Eliaszówka-Obidza-Sucha Dolina

Adres:

Piwniczna-Zdrój

Z Piwnicznej Zdroju możemy dotrzeć w bardzo wiele miejsc, korzystając z przepięknych, atrakcyjnych tras do wędrówek górskich. Możemy korzystać z tras pieszych jak i tych rowerowych.

Zazwyczaj jedne i drugie prowadzą tą samą drogą. Z Piwnicznej prowadzi bardzo ciekawa trasa m. in. przez Piwowarówkę do Eliaszówki, a z niej do Obidzy i Suchej Doliny. Trasa ta wymaga od turystów poświęcenia całego dnia, dlatego warto wybrać się na nią w miarę wczesną porą, aby nie wracać po zmroku. Ruszając z Piwnicznej Zdroju musimy trzymać się zielonego szlaku, który prowadzi na Piwowarówkę. Po drodze na trasie będziemy mogli podziwiać naprawdę zapierające dech w piersiach widoki. Kierując się dalej dojdziemy do Eliaszówki, gdzie stosunkowo niedawno wybudowano wielką atrakcję dla turystów jaką jest wieża widokowa. Możemy całkowicie za darmo wejść na sam jej szczyt i podziwiać widoki. Przy dobrej pogodzie jesteśmy w stanie zauważyć Nowy Sącz, oraz Krynicę. Gdy już nacieszymy się tym wspaniałym widokiem, to wracamy na szlak i kierujemy się w stronę Obidzy. Na trasie znajduje się tak wiele ciekawych miejsc i widoków, że większość turystów poświęca naprawdę sporo czasu, aby nacieszyć swój wzrok. Trzeba pamiętać o uciekającym czasie i zapadającym zmroku. Szczególnie wtedy jest to ważne, gdy wybieramy się w góry jesienią, bądź zimą. Od Obidzy zaczynamy trzymać się czerwonego szlaku i wędrujemy Suchą Doliną powracając ostatecznie do Piwnicznej Zdrój. Trasa jest naprawdę widowiskowa, jednak wymaga od nas dobrej kondycji fizycznej, ponieważ jest to wędrówka całodniowa. Jeżeli jesteśmy w stanie wędrować przez wiele godzin, to naprawdę warto wybrać się w taką wyprawę. Każdy, kto lubi tego typu wypoczynek, na pewno będzie zadowolony.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2902