Ścieżka w okolicach Ładzy

Adres:

Pokój

Ścieżka rowerowa wiedzie okolicami wsi Łodzie w województwie opolskim w powiecie namysłowskim w gminie Pokój.

Trasa ścieżki rozpoczyna się przy siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Ścieżka ma długość 4, 5 km, na tej długości znajduje się 8 tablic informacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Kupa. Tablice poruszają tematykę związaną z gospodarką leśną, opis nadleśnictwa, tereny wydm, torfowisk, gatunki drzew i zwierząt. Przeważającym gatunkiem drzew występujących na trasie ścieżki, która w pewnym momencie dzieli się na dwa rozwidlenia i może być również ścieżką pieszą, jest sosna. Na ścieżce na rowerzystów i pieszych czeka przystanek pod nazwą ,,Sosna’’, które jest naturalnym siedliskiem borów sosnowych. Na stanowiskach występują 2 gatunki sosny, ta pospolita i sosna wejmutka pochodząca z Ameryki Południowej. Jadąc ta malowniczą, leśną trasą, dla uczestników umiejących słuchać ciekawym doznaniem będą odgłosy rzadkich gatunków ptaków, które znalazły ostoję w tym ekstremie. Kolejny na trasie to przystanek ,,Rośliny borów’’, gdzie występuje taka flora i fauna jak: borówka, wrzos zwyczajny, siódemeczek leśny, mszaki i porosty. Na trasie znajduje się również pomnik upamiętniający leśniczego Willego Mullera, który zginął z rąk kłusownika. Trzeci przystanek to,,Wydmy’’, gdzie znajduje się zespół wydm, z których najwyższa ma ok 165, 8 m n. p.m. i jest doskonałym punktem widokowym. Ostatnie przystanki to ,,Śródlesie łąk’’ i ,,Podrost buka’’. W tym miejscu kończy się leśny odcinek trasy i powoli zmierza do miejsca rozpoczęcie tj do siedziby SPK.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1177