Ogród francuski w Pokoju

Adres:

Pokój

Polska jest krajem, który ciągle nie przestaje zachwycać turystów z całego świata.

Szczególnie jeśli chodzi o malowniczą Opolszczyznę położoną na południu naszego kraju. Znajduje się tu niewielka wieś - Pokój, która kiedyś tętniła życiem. Dziś, choć trochę zapomniana ciągle posiada wiele ciekawych zabytków i innych atrakcji turystycznych, które z pewnością nie jednemu przypadną do gustu. W Pokoju znajduje się park francuski, którego budowa rozpoczęła się w 1780 roku. Budowie przewodził niejaki ogrodnik Kloberg. Do tegoż ogrodu przechodziło się od zamku, który usytuowany był w miejscu, w którym dziś stoi rondo. Ogród francuski jest utrzymany w stylu barokowym. Charakteryzuje go niezwykła symetria, formy geometryczne. Jest on bogato zdobiony szpalerami, żywopłotami, rzeźbami, wodnymi urządzeniami, a także kwiatowymi gazonami. Ogród francuski w Pokoju niegdyś podzielony był na cztery części, a w każdej z nich znajdowały się inne wspaniałości. Od przepięknych rabat kwiatowych, po pomniki, popiersia i baseny. W dzisiejszych czasach w ogrodzie można zauważyć główne architektoniczne założenia. Istnieje tam główna aleja oraz pozostałości bocznych alejek. Ponadto dostrzec możemy tam ruiny salony wodnego, zarastający staw, a także uszkodzone i zniszczone pomniki. Ogród ciągle jednak zachwyca ciekawymi roślinami, w szczególności parkowymi krzewami i drzewami. Rosną tu drzewa pokryte bluszczem, rododendrony i inne ciekawe okazy. Wiosną cały park pokryty jest przepięknymi zawilcami gajowymi. Rosną tu także drzewa egzotyczne, które zasadzono w ogrodzie setki lat temu. Z pewnością warto odwiedzić ogród francuski w Pokoju i dać się zachwycić niesamowitemu klimatowi tego miejsca. Jeśli nie masz więc planów na weekend, przyjedź do tej miejscowości i odwiedź park francuski i inne ciekawe miejsca, które się tu znajdują.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1502