Piesza ścieżka edukacyjna - poznajemy ciekawe drzewa w Pokoju

Adres:

Pokój

Piesza ścieżka edukacyjna - poznajemy ciekawe drzewa w Pokoju, jest kontynuacją trasy przez park Pokoju.

Ścieżka ta głownie ma na celu ukazanie okazów starych i rzadkich okazów drzew jakie występują w tym parku. Ścieżka to tylko niewielki fragment innych tras, ale w doskonały sposób ukazuje cały przekrój przez różne gatunki drzewostanów występujących w parku. Trasa składa się z 8 przystanków, początek rozpoczyna się na podwórku szkolnym, gdzie zapoznać się możemy z lipa drobnolistna, kolejne stanowisko i przystanek stanowi boisko szkolne z dwoma cisami, na kolejnych przystankach spotkać można miedzy innymi: kasztanowce, topole, klony, dęby bezszypułkowe, platany, bluszcze i jesiony. Na czwartym przystanku prócz podziwiania roślin można podziwiać pozostałości po cmentarzu ewangelickim, na którym rośnie duża liczba klonów pospolitych, które w zależności od pór roku w piękny sposób ubarwią dość smutny i ponury krajobraz cmentarza. Na szczególną uwagę zasługuje egzemplarz, który ze względu na swoje rozmiary został pomnikiem przyrody. Klon liczy sobie w obwodzie aż 330 cm. Na 7 przystanku uczniowie wyznaczyli stanowisko bluszczu pospolitego, który zgodnie z rozporządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z 1957 roku uchwalił ochronne ścisła dla wszystkich dziko występujących bluszczy w fazie kwitnienia. Od 2011 roku pod ochrona są wszystkie dziko rosnące okazy tej rośliny. Wędrówka tą ścieżką jest o wiele bardziej interesująca i pouczająca niż niejedna lekcja biologii w szkole.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1222