Kościół św. Ducha w Poniatowej

Adres:

Lubelska 5, 24-320 Poniatowa

Z pewnością każdy z nas jest świadomy tego, jak pięknym i turystycznym krajem jest Polska.

W ostatnich latach zauważyli to również obcokrajowcy, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj. Nic dziwnego, gdyż naprawdę jest tu wiele do zobaczenia. Od morza, aż po góry ciągnie się niezliczona ilość wspaniałych miejsc starych domów, przepięknych kościołów, monumentalnych zamków, szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, interesujących muzeów, pomników i innych cudownych atrakcji. Nic więc dziwnego, że w sezonie schroniska i hotele pękają w szwach. Szczególnie pięknym, choć trochę niedocenianym miejscem jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie zachwycają swoimi wspaniałościami. To tu znajduje się malownicze miasteczko położone w Kotlinie Chodelskiej. W Poniatowej zobaczyć możemy wiele wspaniałych zabytków takich, jak Izba Pamięci Aptekarskiej, czy Nadwiślańską Kolejkę Wąskotorową. Znajduje się tu również strzeżone kąpielisko, które w okresie wakacyjnym przyciąga zarówno miejscowych, jak i turystów spędzających w Poniatowej wolny czas. W mieście tym znajduje się także kościół pod wezwaniem Ducha Świętego, który jest siedzibą Parafii Ducha Świętego erygowanej w 1986 roku. Konsekracja tejże świątyni odbyła się natomiast w 2002 roku. Została ona zaprojektowana przez niejakiego Romana Orlewskiego. Przy kościele możemy zobaczyć również plebanię oraz szkołę katechetyczną. Do świątyni w kształcie koła dobudowano dwie wieże. Z pewnością Kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Poniatowej jest obiektem godnym zobaczenia. Warto zwiedzić go przy okazji pobytu w tym mieście. Jako, że w Poniatowej znajduje się wiele ciekawych zabytków, przyjechanie tu jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Zabierz więc przyjaciół i znajomych i ruszajcie po przygodę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1335