Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

Adres:

Poniatowa

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak pięknym krajem jest Polska.

Nic więc dziwnego, że w sezonie turystyka w tym kraju wręcz kwitnie. Polska ma do zaoferowania mnóstwo wspaniałych atrakcji, dlatego też coraz częściej gościmy tu obcokrajowców, którzy chcą jak najlepiej poznać historię naszego kraju, a także zwiedzić najpiękniejsze jego zakątki. Od gór, aż po morze, możemy zobaczyć tu wiele wspaniałych domów, starych kościołów, monumentalnych zamków, muzeów, galerii, pomników i innych cudownych miejsc. Szczególnie pięknym regionem jest Lubelszczyzna, która choć jest czasem niedoceniana, w rzeczywistości ma turystom wiele do zaoferowania. Do tutaj znajduje się zabytkowa Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. Dokładnie możemy ją zobaczyć w zachodniej części województwa lubelskiego. Jest ona jedyną czynną koleją wąskotorową w tym województwie, a prześwit jej torów wynosi 750 milimetrów. Możemy podróżować nią na trasach Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka, Poniatowa - Karczmiska – Polanówka, Opole Lubelskie – Karczmiska – Nałęczów, Poniatowa – Karczmiska – Nałęczów. Przejazdy odbywają się co niedzielę od maja do końca września i są one połączone z ogniskami oraz zwiedzaniem zabytkowej stacji, która wraz z zapleczem technicznym znajduje się w Karczmiskach Pierwszych. Czasem możemy trafić na dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład projekcja filmu. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa przebiega również przez przepiękne i malownicze miasteczko jakim jest Poniatowa. Kolej ta pełniła kiedyś rolę kolei publicznej, teraz stanowi jedynie atrakcję turystyczną. Z pewnością warto przejechać się Nadwiślańską Koleją Wąskotorową. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie i świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jeśli nie masz więc pomysłu na weekend, wybierz się na przejażdżkę kolejką.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1787