Ścieżka dydaktyczna „Las Prudnicki”

Adres:

Prudnik

Na Górnym Śląsku, województwie opolskim leży przepiękne miasteczko- Prudnik.

Jest ono miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Swą niezwykłą popularność z pewnością zawdzięcza licznym atrakcjom turystycznym, które się w nim znajdują. W Prudniku możemy bowiem podziwiać mnóstwo zabytkowych domów, kościołów, cmentarzy, stare miasta i wiele wiele innych wspaniałych zabytków Prudnika. Prudnik to także niezliczona ilość wspaniałych tras turystycznych. Jedna z nich została nazwana "Lasem Prudnickim" i swój początek oraz koniec ma właśnie w tym mieście. Jest ona oznaczona kolorem zielonym i ma długość 7km. Biegnie od ulicy Dąbrowskiego do Kobylicy i stamtąd z powrotem do ulicy Dąbrowskiego. Na trasie możemy podziwiać między innymi stare dęby, które są wspaniałym pomnikiem przyrody. Ciekawą atrakcję jest też Sanktuarium świętego Józefa należące do diecezji opolskiej, które niegdyś było zwykłym kościołem, a które stało się sanktuarium ze względu na internowanie w nim kardynała prymasa Stefana Wyszyńskiego. Z pewnością przejście się "Lasem Prudnickim"dostarczy ci niesamowitych wrażeń. Ze względu na fakt, iż trasa ta jest bardzo krótka, w pieszą wędrówkę możesz udać się nawet z dziećmi. Jeśli nie masz planów na spędzenie wolnego czasu zabierz swoją rodzinę lub przyjaciół i przyjedźcie do Prudnika, aby poznać niesamowity charakter tego miejsca, jego zabytki, a także wspaniałe walory przyrodnicze. Z pewnością odpoczniesz tu i oderwiesz się od rzeczywistości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1130