Ścieżka rowerowa: Łąka Prudnicka – Niemysłowice

Adres:

Prudnik

O tym, że Polska to cudowny kraj chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Szczególnie niesamowita jest jej południowa część, gdzie nie brakuje przepięknych zabytków będących żywymi świadkami historii naszego kraju oraz walorów przyrodniczych. O województwie opolskim często jednak zapominamy, gdyż jest ono niewielkie i na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawe. Nic bardziej mylnego! To właśnie tam znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych i tras pieszych, na których możemy spotkać wielu turystów zarówno z Polski, jak i z sąsiednich krajów. Jedna z ciekawszych ścieżek rowerowych biegnie z Łąki Prudnickiej- małej wsi położonej i podnóża Gór Opawskich wzdłuż Złotego Potoku, aż do Niemysłowic. Niemysłowice także są wsią leżącą w województwie opolskim mająca charakter typowo rolniczy, w której znajdziemy kilka ciekawych zabytków. Trasa ta ma około sześciu kilometrów długości. Wybierając się na wycieczkę tą ścieżką powinniśmy wziąć ze sobą rower górski, ze względu na różnorodną nawierzchnię, która mogłaby być trudna do przebycia zwykłym rowerem. Ciekawymi atrakcjami znajdującymi się na szlaku oznaczonym kolorem zielonym są między innymi ruiny zamku w Łące Prudnickiej, stawy niemysłowickie oraz kościół parafialny. W pobliżu trasy znajduje się również zabytkowa droga krzyżowa z grotą oraz ze źródełkiem. Z pewnością jest to ciekawa propozycja na spędzenie wolnego czasu, jeśli więc nie masz pomysłu na urlop zabierz swoją rodzinę lub znajomych i przyjeździe do Łąki Prudnickiej. Z pewnością czeka was niesamowita zabawa.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1034