Ścieżka rowerowa: Prudnik – Jindřichov (CZ)

Adres:

Prudnik

Prudnik to malownicze miasteczko położone w południowej Polsce w województwie opolskim.

Znajduje się w nim mnóstwo zbytków, od starych domów, po zabytkowe kościoły. Zabytki nie są jednak jedyną rzeczą, która zachwyca turystów. Wokół Prudnika koncentruje się wiele ścieżek rowerowych oraz tras pieszych, które są bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu w tutejszych rejonach. Jedną z najpopularniejszych jest trasa rowerowa, która rozpoczyna się w Prudniku i biegnie przez Dębowiec, a następnie przez granicę państw do czeskiego Jindrichov, Trasa ta oznaczona jest kolorem zielonym i niebieskim i ma ona długość około 10 km. Aby przejechać ją warto zabrać ze sobą rower górski, bądź trekingowy, gdyż może zaskoczyć nas dość nierówna nawierzchnia drogi. Trasę tą otworzono w 2010 roku z okazji Zlotu Europejskich Turystów Rowerowych UECT i już od początku bardzo dobrze ją oznakowano. Wybierając się na przejażdżkę tą trasą po drodze z pewnością zobaczymy takie atrakcje, jak: stare dęby, dawne koszary wojskowe, wzgórze klasztorne oraz wiele innych. Dojeżdżając do Jindrichov mamy możliwość kontynuowania trasy, gdyż zbiega się tam wiele ścieżek rowerowych. Jeśli nie masz jeszcze planów na wypoczynek, przyjedź do Prudnika i wybierz jedną ze ścieżek rowerowych. Z pewnością będziesz zadowolony, a świeże powietrze i aktywność fizyczna dobrze ci zrobią. Zabierz dobry rower, rodzinę lub znajomych i wyruszajcie. Do świetna alternatywa dla tych, którzy na co dzień nie wiele mają wspólnego ze sportem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1342