Ścieżka rowerowa: Prudnik – Pokrzywna

Adres:

Prudnik

O tym, że Polska jest przepięknym krajem jesteśmy przekonani już nie tylko my, ale również turyści zza granicy, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj.

Na atrakcyjność turystyczna Polski z pewnością wpływa wiele przeróżnych rzeczy. Są to między innymi liczne zabytki, muzea, galerie, walory przyrodnicze, a także burzliwa historia Polski. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski z pewnością jest niedoceniana Opolszczyzna. To właśnie znajduje się przepiękne miasteczko Prudnik, w którym znajdziemy nie tylko mnóstwo zabytków ale także wspaniałe ścieżki rowerowe. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna połączona ze zwiedzaniem to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli chcesz więc pooddychać świeżym powietrzem przyjedź do Prudnika. To właśnie tu rozpoczyna się trasa rowerowa, która dalej biegnie przez Łąkę Prudnicką, Moszczankę, aż do Pokrzywny. Całość trasy ma długość około 10 kilometrów i jest oznaczona kolorem zielonym. Podczas wycieczki z pewnością zobaczymy ruiny zamku w Łące Prudnickiej, łowiska w Moszczance oraz Szopkę Trybuły. W trasę najlepiej wybrać się na rowerze górskim ze względu na różne rodzaje powierzchni po jakiej będziemy się poruszać. Przejażdżka tą trasą może być świetną alternatywą dla tych, którzy na co dzień z aktywnością fizyczną nie mają nic wspólnego. Jeśli nie masz więc planów na wypoczynek, może warto zastanowić się właśnie nad taką jego formą? Śmiało, zabierz rower, rodzinę lub znajomych i przyjeżdżajcie do Prudnika po niesamowite wspomnienia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1472