Ścieżka rowerowa - Wokół Lasu Prudnickiego – Pętla I

Adres:

Prudnik

Z pewnością każdy wie o tym, iż Polska jest przecudownym krajem. Świadczą o tym nie tylko wspaniałe zabytki, ale również niesamowita przyroda.

Na południu Polski w województwie opolskim leży Las Prudnicki, czyli zalesienie części Gór Opawskich. Wokół niego natomiast przebiega ścieżka rowerowa, która ma długość około 17 kilometrów. Trasa ta biegnie od Prudnika, przez Łąkę Prudnicką, Moszczankę, Wieszczynę, Dębowiec i z powrotem do Prudnika, który jest bardzo interesującym miasteczkiem, w którym zobaczyć możemy mnóstwo niesamowitych zabytków. Trasa ta oznaczona jest kolorem zielonym i biegnie przez różne rodzaje nawierzchni. Najdłuższy odcinek wiedzie drogą szutrową, z pewnością jednak musimy być również przygotowani na poruszanie się po asfalcie, masie bitumicznej oraz kostce brukowej. W trasę najlepiej wybrać się rowerem górskim, który doskonale nadaje się do jazdy w ekstremalnych warunkach. Wzdłuż ścieżki rowerowej wokół Lasu Prudnickiego spotkamy wiele atrakcji, takich jak: Szopka Trybuły, ruiny Zamku w Łące Prudnickiej, siedliska bobrów, wieża widokowa w Wieszczynie, Łowiska w Moszczance oraz wspaniały pomnik J. Eichendorffa. Taka przejażdżka może być frajdą dla całej twojej rodziny Z pewnością dzięki niej miło spędzicie czas i pooddychacie świeżym powietrzem. Z pewnością jest to świetna alternatywa dla tych, którzy prowadzą statyczny tryb życia. Aktywność fizyczna jest bowiem niezwykle istotna i nie możemy o niej zapominać. Zabierz więc swoją rodzinę, rowery i przyjedź w okolice Prudnika.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1069