Ścieżka rowerowa - Wokół Lasu Prudnickiego – Pętla II

Adres:

Prudnik

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska to jeden z najpiękniejszych europejskich krajów.

Nic więc dziwnego, że coraz chętniej odwiedzają nas turyści z całego świata, chcąc dowiedzieć się o naszym kraju jak najwięcej. To co ich przyciąga to z pewnością burzliwa historia, kultura, zabytki, walory przyrodnicze oraz inne, nie mniej ciekawe atrakcje naszego kraju. Szczególnie wspaniałe jest południe Polski. To właśnie tam w województwie opolskim znajduje się Las Prudnicki, wokół którego przebiegają dwie trasy rowerowe, bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez okolicznych mieszkańców, jak i przez turystów. Jedna z tras ma około trzynastu kilometrów długości i jest oznaczona kolorem zielonym. Prowadzi z Prudnika, przez Sanktuarium świętego Józefa, Rozdroże pod Trzebiną, Dębowiec i z powrotem do Prudnika. Z pewnością warto przejechać ją na rowerze górskim, gdyż napotkamy się na niej nie tylko na drogę asfaltową, ale także szutrową. Na trasie z pewnością zachwycą nas takie atrakcje, jak: Pałac Fipperów, wieża widokowa na Koziej Górze, kaplica świętego Antoniego, a także Sanktuarium świętego Józefa, w którym internowano prymasa Stefana Wyszyńskiego. Oprócz tego zobaczymy też wzgórze klasztorne, stare dęby oraz pomnik J. Eichendorffa. Taka wycieczka to jednak nie tylko ciekawe atrakcje turystyczne, to także możliwość pooddychania świeżym powietrzem, aktywność fizyczna oraz integracja z rodziną lub znajomymi. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, z pewnością jest to świetna alternatywa dla ciebie i twoich bliskich.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1183