Ścieżka spacerowa „Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego”

Adres:

Prudnik

Polska to jeden z najpiękniejszych zakątków wszechświata.

Z pewnością każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Szczególnie niesamowite jest południe naszego kraju. To tu przybywa najwięcej turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Niesamowite zabytki, kultura mniejszości, muzea, galerie, wystawy, góry, jeziora, lasy, niezwykłe okazy roślin i zwierząt, rozwinięta baza noclegowa, restauracje... To wszystko wpływa na wspaniałość tego regionu. Szczególnie interesującym, choć trochę niedocenianym jest województwo opolskie. Znajduje się tu mnóstwo szlaków turystycznych. Jednym z nich jest ścieżka spacerowa „Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego". Trasa ta ma długość około 5, 3 kilometra długości i jest oznaczona kolorem żółtym. Nazwa trasy wzięła się z połączenia jej początku i końca, które stanowią pomnika Jana Pawła II, który stoi przy kościele pod wezwaniem Miłosierdzi Bożego oraz tablica ku czci Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Trasa ta została otwarta stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2015 roku, w dniu sześćdziesiątej rocznicy uwięzienia Wyszyńskiego w Prudniku. Oprócz pomnika oraz tablicy na trasie możemy podziwiać platformę widokową na Czyżykowej Górze, wieżę widokową na Koziej Górze oraz Sanktuarium św. Józefa, w którym internowano Stefana Wyszyńskiego. Jeśli nie masz więc pomysłu na to jak spędzić czas wolny, przyjedź do Prudnika razem ze swoją rodzina lub znajomymi i dotleńcie się na trasie „Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego". Z pewnością nie pożałujecie swojej decyzji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 523