Żółty szlak turystyczny: Prudnik – Wieszczyna – Trzebina

Adres:

Prudnik

Z pewnością większość z was jest doskonale przekonana o tym, iż w Polsce nie można się nudzić.

Nasz kraj jest bowiem niezwykle rozwinięty turystycznie. Nie brak tu wspaniałych zabytków, które od lat stoją niewzruszone będąc wspaniałym świadkiem historii podziwianym nie tylko przez Polaków, ale i gości, którzy przyjeżdżają do nas z zza granicy, aby jak najlepiej poznać nasz kraj pod każdym względem. Polska to również niezliczona ilość muzeów, galerii, wystaw, klimatycznych restauracji oraz szeroko rozwinięta baza noclegowa. Wspominając o polskiej turystyce nie możemy zapominać o tym, jak wiele tu szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Jednym z nich jest trasa Prudnik – Wieszczyna – Trzebina. Ma ona długość około 19, 5 kilometra i jest oznaczona kolorem żółtym. Na szlaku tym spotykamy mnóstwo niezwykle interesujących atrakcji takich, jak cmentarz żydowski, wille prudnickich fabrykantów, Park Miejski, zabytkowa zabudowa fabryki włókienniczej, ruiny zamku w Łące Prudnickiej, szopka Trybuły, wieża widokowa w Wieszczynie, Trzebina z zespołem podworskim i parkiem, Trupina i wiele innych. Z pewnością jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, więc jeśli nie masz planów na weekend, bądź urlop zabierz znajomych lub rodzinę i przyjedźcie w okolice Prudnika. Z pewnością taka wycieczka dobrze zrobi każdemu z was, pozwoli na oderwanie się od rzeczywistości i odpoczynek. Razem pooddychacie świeżym powietrzem, pochodzicie i zintegrujecie się. Z pewnością nie pożałujecie tej decyzji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1045