Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza

Adres:

Prudnik

Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza jest jednym z najpiękniejszych szlaków pieszych w całej Polsce.

Prowadzi on przez najwspanialsze partie Sudetów, od Świeradowa- Zdroju, aż do Prudnika. Jego długość to, aż 440 kilometrów, a szacowany czas przejścia wynosi około 130 godzin. Główny Szlak Sudecki prowadzi przez Góry Izerskie, Szklarską Porębę, Karkonosze, Karpacz, Rudawy Janowickie, Krzeszów, Góry Kamienne, Góry Czarne, Jedlinę-Zdrój, Góry Sowie, Przełęcz Srebrną, Wambierzyce, Góry Stołowe, Kudowę- Zdrój, Dusznik- Zdrój, Góry Orlickie, Góry Bystrzyckie, Paczków, Kałków, Głuchołazy, Góry Opawskie, aż do Prudnika- przepięknego miasteczka położonego na Górnym Śląsku. Na Głównym Szlaku Sudeckim zobaczyć możemy między innymi takie atrakcje, jak: kopalnia kwarcu Stanisław, Wodospad Kamieńczyka, Śnieżne Kotły, Śnieżkę, dawną hutę szkła w Szklarskiej Porębie, wiele pomników, zamek w Radosno, pałac w Jedlince, Szosę Stu Zakrętów, sanktuaria, kaplice, kościoły, wieże widokowe, Szczeliniec Wielki, Złotą Sztolnię, zamek Homole, Ogród Bajek w Międzygórzu, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej, Błędne Skały, Twierdza Srebrnogórska, Kompleks Riese i wiele wiele innych. Z pewnością jest to trasa, którą warto przejść ze względu na ogrom i zróżnicowanie atrakcji jakie się na niej znajdują. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, zabierz znajomych lub rodzinę i przyjeżdżajcie w Sudety. Czeka was niezapomniana przygoda pełna wrażeń. Z pewnością nie pożałujecie swojej decyzji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1386