Prudnicki Rynek i Kamieniczki na Zamkowej

Adres:

Rynek, 48-200 Prudnik

Prudnicki Rynek ma formę prostokąta, a prowadzące do niego uliczki wychodzą z naroży. W centrum rynku stoi ratusz miejski, którego dzisiejsza forma pochodzi z osiemnastego wieku. Obecnie ratusz jest siedzibą władz miejskich. Ponadto na Rynku znajdują się Kolumna Maryjna oraz Figura św. Jana Nepomucena. Północno – wschodnie naroże centralnego placu wypełnia fontanna. Podstawą tej siedemnastowiecznej, barokowej fontanny stanowi basen z piaskowca. W basenie ustawiono rzeźbę atlantów dźwigających muszlę oraz rzeźbę dwugłowego orła z koroną. Barokowe Kamieniczki znajdujące się przy ulicy Zamkowej pochodzą z XVIII wieku. Obecnie w kamienicach znajduje się biblioteka miejska.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 953