Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik

Adres:

Prudnik

Ostatnimi czasy do Polski przyjeżdża coraz więcej turystów z zza granicy.

Nic dziwnego, w końcu nasz kraj dysponuje niezwykle szeroko rozwiniętą bazą turystyczną. Obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski, by jak najlepiej poznać nasz kraj i jego burzliwą historię. Przyciągają ich też zabytki, muzea, piękne zabytkowe miasta, galerie, wystawy i inne atrakcje turystyczne. Polska posiada również wiele szlaków turystycznych. Szczególnie wiele znajdziemy na jej południu. Jednym z nich jest Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik. Jego długość wynosi około 17, 5 kilometra i jest on oznaczony kolorem niebieskim. Jego przebieg to: Prudnik (Park Miejski) – Prudnik (stare dęby) – Kapliczna Góra – Kobylica – Dębowiec – Rozdroże pod Trzebiną – Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie – Prudnik (Lipy) – Prudnik (Park Miejski). Na trasie tego szlaku możemy spotkać wiele wspaniałych atrakcji takich, jak między innymi: dwa wczesnośredniowieczne grodziska, pomnik J. Eichendorffa, dawny kamieniołom, kamień graniczny miasta Prudnik, Sanktuarium świętego Józefa w którym internowano kardynała prymasa Stefana Wyszyńskiego, pałac Fipperów, wieża widokowa na Koziej Górze oraz przepiękna kaplica świętego Antoniego. Jeśli nie masz więc pomysłu na spędzenie wolnego czasu wyrusz na Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik. To świetna alternatywa dla tych, którzy preferują statyczny tryb zwiedzania. Z pewnością dobrze zrobi ci świeże powietrze i odrobina aktywności fizycznej. Nie pożałujesz swojej decyzji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1097