Trasa Via Montana: Prudnik – Jindřichov

Adres:

Prudnik

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Polska jest cudownym krajem.

Dobre zdanie o naszym kraju mają nie tylko rodacy, ale także goście z zza granicy, którzy do Polski przyjeżdżają coraz chętniej. Pragną oni poznać nasz kraj jak najdokładniej. Przyciąga ich niesamowita, a zarazem burzliwa historia Polski, a także walory turystyczne naszego kraju. Znajduje się tu bowiem mnóstwo zabytków, galerii, muzeów, wystaw, starych budynków, a także atrakcji w postaci ścieżek rowerowych i pieszych, które pozwalają nam zwiedzanie zarówno zabytków, jak i przepięknych walorów przyrodniczych Polski. Szczególnie wiele jest ich w jej południowej części. To właśnie tam znajduje się rowerowa trasa Via Montana, która ciągnie się z Prudnika- malowniczego miasteczka położonego w województwie opolskim, aż do czeskiego Jindřichov. Ścieżka ta ma około dziewięciu kilometrów długości. Trasę tą przebudowano stosunkowo niedawno, co przyczyniło się zarówno do rozwoju turystycznego, jak i gospodarczego tego regionu. Jest ona w całości asfaltowana, możemy więc przebyć ten odcinek dowolnym rowerem. Na trasie natomiast spotkamy takie atrakcje, jak: dawne koszary wojskowe, Park Miejski, wieża widokowa w Wieszczynie oraz pomnik J. Eichendorffa. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, z pewnością jest to świetna propozycja dla ciebie i twoich znajomych. Przejażdżka rowerem to nie tylko ciekawe zabytki i krajobrazy, ale także aktywność fizyczna i możliwość pooddychania świeżym powietrzem. Nie czekaj więc i przyjeżdżaj do Prudnika.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1472