Żółty szlak turystyczny: Suchy Obycz - Kopystańka

Adres:

Przemyśl

Żółty szlak z Suchego Obycza na Kopystańkę, czyli tzw. Żółty Szlak Rybotycki, to krótki szlak turystyczny przebiegający przez teren Gminy Wiejskiej Przemyśl na Pogórzu Przemyskim.

Długość szlaku wynosi jedynie 14 kilometrów i jest on łatwym turystycznie szlakiem, w związku z czym czas jego przejścia to jedynie około 3,5 godziny (nie licząc przerw na dłuższy odpoczynek). Założeniem wytyczenia szlaku było to, aby łączył on dwa najważniejsze wzniesienia znajdujące się w okolicy Przemyśla, tj. właśnie Suchy Obycz i Kopystańkę. Wędrując żółtym szlakiem, przejedziemy przez prastare tereny leśne - pozostałości dawnej puszczy karpackiej. Wędrówka Żółtym Szlakiem Rybotyckim rozpoczyna się na szczycie Suchy Obycz (618 m n. p.m.), następnie czeka nas zejście, po czym znów podejście na wzniesienie Kanasin (555 m n. p.m.). Stamtąd schodzimy do miejscowości Rybotycze, która przed II Wojną Światową była niewielkim miasteczkiem, słynącym z produkcji wysokiej jakości butów. Po przejściu przez Rybotycze, czeka nas jeszcze tylko podejście na Kopystańkę (541 m n. p.m.), gdzie kończy się nasz żółty szlak. Żółty szlak z Suchego Obycza na Kopystańkę jest szlakiem typowo przyrodniczym, prowadzącym przez wspomniane już pozostałości puszczy karpackiej. Jego trasa nie jest długa ani trudna do przejścia, ale podejście na grzbiet Suchego Obycza czy Kanasina, są dość strome, choć na szczęście krótkie i nie sprawią kłopotu nawet mniej wprawionym turystom. Dla bardziej wytrwałych, którzy nie zadowolą się jedynie bez mała czterogodzinna wędrówką, żółty szlak daje możliwość odbicia na szlak czerwony lub niebieski, z którymi się w pewnym momencie krzyżuje.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2481