Muzeum Twierdzy Przemyśl

Adres:

Katedralna 6,37-700 Przemyśl

Telefon:

663 244 449 lub 796 362 159

Ekspozycja z I Wojny Światowej prezentująca przedmioty związane z Twierdzą Przemyśl (powstały w latach wojny krymskiej (1835-1856) zespół obiektów obronnych, jedna z 200 wielkich fortyfikacji stałych istniejących w Europie w 1914 roku oraz trzecia po Antwerpii i Verdun co do wielkości twierdza. Obecnie po fortach biegnie forteczny szlak turystyczny oznaczony kolorem czarnym), w tym 3 sale pełne eksponatów takich jak broń, zarówno biała jak i palna,wyposażenie żołnierzy, pociski artyleryjskie i nie tylko. Przedmioty wielkogabarytowe takie jak wysadzone działa czy część pancernej wieży bojowej znajdują się w filii muzeum na terenie fortu nr XV Borek w Siedlicach.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 891