Rezerwat florystyczny "Szachownica"

Adres:

Przemyśl

Każda osoba, która interesuje się przyrodą na pewno doskonale zna rezerwat przyrody „Szachownica” w województwie podkarpackim.

Jest to miejsce niezwykle ważne dlatego też jeżeli ktoś tam jeszcze nie dotarł to przebywając w Przemyślu lub jego okolicach powinien się tam udać. Rezerwat florystyczny "Szachownica" charakteryzuje się dużą ilością zieleni, a pomiędzy nią chronionym okazem jednej rośliny, która rozwija się tylko na tym terenie. Rośliną tą jest kwiat – szachownica kostkowata. Jest to niezwykle łąkowe miejsce. Rezerwat florystyczny "Szachownica" najpiękniej prezentuje się w kwietniu i maju, gdy kwiat szachownicy się rozwija. Kwiatem szachownicy jest kielich na którym po rozwinięciu można zauważyć purpurowo brunatne barwy ułożone w szachownicę, stąd też nazwa kwiatu. Doskonale on zdobi teren całego rezerwatu i przyciąga wielu turystów jak i mieszkańców z okolic. Jest to miejsce które idealnie nadaje się również na wycieczkę szkolną w celach edukacyjnych. Rezerwat florystyczny "Szachownica" to nie tylko przepiękna zieleń ale również doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. Na terenie całego rezerwatu rozpościerają się ścieżki turystyczne, którymi wędrówka pieszą można zwiedzić cały teren, który liczy ponad hektarów. Jednocześnie jest to miejsce bogate w pomniki przyrody i różne ciekawe zakamarki. Jest to miejsce w którym każdy przeżyje swoją przygodę. Można się tam udać samemu na wędrówkę lub całą rodziną. Na pewno taka wyprawa na długo pozostanie w pamięci zarówno osób tych młodszych jak i starszych. Jest to miejsce do którego się wraca o każdej porze roku. Podczas przebywania w rezerwacie trzeba zachować szczególną uwagę. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, ze będąc tam w okresie zakwitu szachownicy nie wolno jej zrywać. Jest to roślina chroniona a naruszenie jej podczas spaceru jest surowo karane.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 614