V szlak architektury drewnianej

Adres:

Przemyśl

V szlak architektury drewnianej na Podkarpaciu jest jednym z najkrótszych szlaków drewnianych w Polsce, których ogółem jest 9. Liczy on 67 kilometrów.

Można go przebyć częściowo wędrówką, na rowerze jak i samochodem. Jak sama nazwa wskazuje jest to szlak prowadzący po niejciekawszych miejscach tego terenu poprzez zabytki drewniane, a na terenie Podkarpacia jest ich dużo. Trasa szlaku rozpoczyna się na Rynku w Przemyślu i ciągnie się między innymi przez takie miejsca jak Dwór w Żurawicy czy też Dwór w Duńkowicach. Cały szlak może zająć do przebycia kilka dni, dlatego też udając się w tamtym kierunku każda osoba powinna się do tego przygotować. Chcąc przewędrować V szlak architektury drewnianej powinno się przede wszystkim przed wyruszeniem zapewnić sobie noclegi po drodze w charakterystycznych punktach. Do dziś chyba nikt nie przeszedł całości w jeden dzień. Podczas wędrówki można zauważyć, że V szlak architektury drewnianej prowadzi między wieloma polami jak i przez odcinki leśne. Podczas przemierzania szlaku można poza punktami charakterystycznymi natknąć się na inne, równie ciekawe miejsca. Są to między innymi pomniki historyczne, pomniki przyrody jak i cerkwie i kościoły. Wycieczka po V szlak architektury drewnianej to fantastyczna przygoda podczas której można poznać najciekawsze zabytki drewniane terenu Przemyśla i okolic jak i też można przybliżyć się do historii oraz do tego jak ludzie żyli kiedyś. Jest to szlak przeznaczony dla każdego bez względu na wiek, kolor skóry, wyznanie czy płeć. Rozpoczyna on się klasztornie w Przemyślu jak i kończy klasztornie w Kalwarii Pacławskiej. V szlak architektury drewnianej można przemierzyć bez względu na pogodę, ponieważ w okresie letnim można wybrać się na kilkudniową wycieczkę pieszą, a w okresie zimowym samochodem, do każdego ważnego miejsca można dojechać jak i też zwiedza się przede wszystkim architekturę drewnianą czyli przede wszystkim w środku. Trzeba jednak pamiętać, że przy złych warunkach atmosferycznych niektóre obiekty mogą być zamknięte ze względu na zły wpływ deszcz, wiatru czy też śniegu.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 719