Zamek Kazimierzowski w Przemyślu

Wstęp:

Płatny

Adres:

Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, Przemyśl

Telefon:

690 992 525

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu jest jednym z najstarszych zamków tego rejonu. Jest to ozdoba architektoniczna miasta, która doskonale komponuje się z zagospodarowaniem przestrzennym.

Zamek Kazimierzowski jak sama nazwa wskazuje został wzniesiony po 1340 roku przez Kazimierza Wielkiego. Jest to niezwykły zabytek, który z tamtych czasów, czyli ze swojej pierwszej konstrukcji zachował do dziś tylko swoją bramę wjazdową wzniesioną w stylu gotyckim. Historia zamku jest bardzo długa jak i jednocześnie ciekawa. Jest to miejsce do którego warto pojechać będąc w okolicy. Zamek Kazimierzowski jest miejscem idealnym dla osób starszych chcących zobaczyć na własne oczy ten kawałek historii, jak i dla osób młodszych jako lekcja o tym jak było kiedyś. DziśZamek Kazimierzowski jest zamkiem murowanym. Wynika to z tego, że na przestrzeni lat był on wielokrotnie niszczony podczas najazdów jak i wojem i z biegiem lat był ponownie odbudowywany. Dziś można go podziwiać w pełnym zakresie, ponieważ jest to obiekt architektoniczny udostępniony dla turystów. Każde wejście na zamek jest płatne. Można udać się do niego indywidualnie jak i też w formie wycieczki zorganizowanej. Na miejscu można zwiedzać Zamek Kazimierzowski samodzielnie, ale również można skorzystać z usług przewodników. Jest to obiekt wybudowany w stylu renesansowym. W samym zamku można poznać szczegóły tej architektury. Jednocześnie Zamek Kazimierzowski jest pewną formą muzeum, które eksponuje relikwia znalezione na terenie zamku podczas wielu badań naukowych. Zamek Kazimierzowski jest miejscem wartym zobaczenia jak i jednocześnie jest to miejsce cieszące się dużym uznaniem wśród turystów. Do dziś nie są znane wszystkie tajemnice tego miejsca, dlatego obiekt cały czas jest badany. Odwiedziny w murach Zamek Kazimierzowski w Przemyślu to duże pozytywne przeżycie dla każdego miłośnika historii jak i dla osób, które fascynują się polskimi zamkami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1474