Spektakl teatralny "Tresowany Mężczyzna"

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 18 luty 2017 18:00 30 zł
Adres:

ul. Jagiellońska 10a, Przeworsk

e-mail:

mok.przeworsk.gmail.com

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny "Tresowany mężczyzna", w wykonaniu Teatru bo tak z Rzeszowa, który odbędzie się 18 lutego br o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK, rezerwacja biletów - tel. 16 648 79 11. Cena biletu - 30 zł.

„Tresowany mężczyzna" Johna von Düffela, to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar  pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę przynosząc autorce światowy rozgłos.Jej spostrzeżenia na temat relacji płci  wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych Europy Zachodniej lat 70, nie straciły one jednak impetu ani ostrości, tyle, że dziś możemy się tym bawić, śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę.

„Kobieta ma wybór i to przesądza o jej nieskończonej wyższości nad mężczyzną: każda może wybierać między formą właściwą mężczyźnie, a bezmyślną wegetacją luksusowego pasożyta i  gros kobiet wybiera to drugie. Mężczyzna takiego wyboru nie ma". Czy zatem udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się w zakompleksionego teletubisia?

John von Düffel w znakomity sposób wykorzystał materiał, którego dostarczyła mu E. Vilar i napisał komedię z farsowymi elementami. Bohaterowie pracują w tej samej firmie, Helena otrzymuje propozycję awansu, problem w tym, że o tym samym stanowisku marzy w skrytości jej partner. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do gry wkraczają ich matki. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji,  znakomity humor, to niewątpliwie atuty „Tresowanego mężczyzny". Dobry wybór dla  wszystkich, którzy szukają w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania  do refleksji.

Reżyserem przedstawienia jest Marcin Sławiński, aktor, reżyser, absolwent warszawskiej PWST. Rzeszowskiej publiczności znany  z realizacji takich spektakli jak: „Prawda" F. Zellera, „Miłość i polityka" P. Sauvila w naszym teatrze oraz „Przyjazne dusze" i „Szalone nożyczki" w Teatrze im. W. Siemaszkowej.  W spektaklu występują: Magdalena Kozikowska – Pieńko, Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka i Kornel Pieńko.

Czas trwania spektaklu – 90 minut bez przerwy

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1189