Żółty Szlak Rowerowy w Puławach

Adres:

Puławy

Żółty Szlak Rowerowy w Puławach wynosi około 30 kilometrów i jest średniej trudności do pokonania.

Trasa wiedzie z Puław przez Osiny- Sielce- Końskowola- Młynki do Puław. Przy większości trasy towarzyszy nam rzeka Kurówka. Szlak głównie prowadzi nas przez pola, łąki i lasy. Okoliczni mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem, kwiaciarstwem, głównie uprawą róż, co w odpowiedniej porze roku może nam umilać przejażdżkę. Szlak rozpoczyna się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Puławach, gdzie uliczkami kierujemy się w stronę Zakładów Azotowych S. A. Puławy. Towarzyszy nam niebieski szlak rowerowy, jednak przed Zakładami Azotowymi odbijamy w drugą stronę. Kierując się dalej trasą, miniemy przydrożny pomnik poświęcony Bohaterom II Wojny Światowej. Po przejechaniu około 2 kilometrów, mamy okazje podziwiać panoramę fabryk nawozów azotowych. Dalej szlak prowadzi nas przez las, drogami gruntowymi. Po wyjechaniu z lasu droga prowadzi przez pola i łąki, gdzie mijamy budynki rozdzieli gazu ziemnego. Trasa ciągnie się polami, wzdłuż rzeki Kurówka, dojeżdżając do byłego majątku ziemskiego w Pułkach. Dalej jadąc trasą w kierunku miasta Końskowoli, we wsi Opoka mijamy gospodarstwo szkółkarskie. Wjeżdżając do Końskowoli, na rynku zobaczymy XVI- wieczny kościół. Następnie przejeżdżamy przez wieś Młynki i docieramy do lasu, gdzie trasa prowadzi przez piękną dolinę Kurówki. Stąd kierujemy się w stronę Zakładów Azotowych, gdzie następnie do miasta Puławy. Trasa kończy się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1284