Czerwony Szlak Rowerowy w Puławach

Adres:

Puławy

Czerwony Szlak Rowerowy w Puławach wynosi około 30 kilometrów i jest trudny w pokonaniu, ponieważ posiada dużo wzniesień, wąwozów, górek.

Jest to szlak krajobrazowy, dla miłośników przyrody, natury. Prowadzi z Puław przez miejscowości Końskowola- Skowieszyn- Zbędowice- Parchatka- Włostowice do Puław. Trasa prowadzi z miasta obok Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego do lasu. Dojeżdżamy do Końskowoli, gdzie przejeżdżamy obok XVI- wiecznego kościoła parafialnego. Dalej szlak prowadzi do Skowieszyna, obok kościoła skręcamy, gdzie dalej jedziemy pod górkę. Droga wąwozem prowadzi na wysoszczyznę, gdzie dalej droga jest polna. Możemy podziwiać piękne krajobrazy Płaskowyżu Nałęczowskiego, liczne wąwozy i jary. Podążając trasą miniemy wąwóz, jeziorka i kolejnym wąwozem droga do góry. Dalej kierujemy się stronę miejscowości Zbędowice, gdzie miniemy przydrożny pomnik poświęcony żołnierzom AK i W i N poległym w maju 1945 roku. Około kilometra dalej zobaczymy pomnik „Krwawej Środy- 1942 r”. Z Zbędowic wąwozem zjeżdżamy w stronę miejscowości Parchatki. Tutaj możemy natknąć się na liczne uprawy chmielu. Stąd kierujemy się już w stronę Puław. Został najtrudniejszy odcinek szlaku do pokonania, czyli głęboki wąwóz o stromych ścianach. Dla osób ze słabą kondycją polecane jest pokonanie tej części piechotą. Mijając przesmyki zobaczymy kapliczkę wzniesioną dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II. Dalej trasa prowadzi przez las, drogami polnymi, gdzie mijamy ujęcia wody pitnej dla Puław. Trasa kończy się w centrum miejscowości Puławy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1314