Niebieski Szlak rowerowy w Puławach

Adres:

Puławy

Niebieski Szlak Rowerowy w Puławach wynosi około 30 kilometrów i jest łatwy do pokonania.

Pokonując szlak możemy podziwiać piękną przyrodę oraz zobaczyć piękne, historyczne miejsca. Trasa zaczyna się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i początkowo prowadzi przez ulice miasta. Przejeżdżamy również przez most na rzece Kurówce i kierujemy się w stronę Zakładów Azotowych S. A. Puławy. Po około 10 kilometrach rasy dojeżdżamy do miejscowości Gołąb, gdzie warto zatrzymać się na chwile i zobaczyć Kościół w stylu manierystycznym, oraz Domek Loretański, wzorowany na kaplicy Loreto we Włoszech. Udając się dalej trasą zobaczymy tabliczki informacyjne o ścieżkach edukacyjnych w rezerwacie „Piskory”, który znajduje się niedaleko. Szlak prowadzi dalej w kierunku miejscowości Niebrzegowa, obok terenów kopalni piasku. Trasa prowadzi dalej skrajem lasu, obok Łąk Bonowskich, gdzie zobaczyć możemy pomnik zamordowanych mieszkańców Bałtowa. Ścieżka rowerowa prowadzi dalej wzdłuż koryta Rabik, obok kanału łączącego jezioro Piskory z Rabikiem, grzbietem grobli czołowej. Dalej kierujemy się w stronę wsi Bałtów, gdzie mijamy przydrożną kapliczkę XIX- wieczną. Około 2 kilometry po przejechaniu wsi mijamy przydrożny krzyż oraz kamień poświęcony żołnierzom AK i dojeżdżamy do stanicy Koła Łowieckiego „Azotrop”. Tutaj za zgodą prezesa można zorganizować ognisko. Stąd kierujemy się w stronę Zakładów Azotowych, a następnie do miejsca gdzie zaczynaliśmy trasę. Szlak kończy się Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Puławach.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1290