Premiera spektaklu dla dzieci "O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce"

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 26 marzec 2017 16:00 zaproszenia
Adres:

POK "Dom Chemika", ul. Wojska Polskiego 4, Puławy

Teatr Lalek MUCHOMOR przygotowuje nową premierę dla dzieci. Jest to baśń "O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" wg Marty Guśniowskiej.

Lalkowy spektakl opowiada o tym, że to co z pozoru jest piękne, nie zawsze jest wartościowe. W Królestwie Pięknogrodzie Królewnę Pięknotkę irytuje fakt, ze wszyscy widzą w niej tylko to,że jest śliczną panienką, a nie również mądrą i wrażliwą osobą. Nie podobają się jej zalotnicy - Książę Blawatek, Baron Modniak i Królewicz Piękniewicz egoistycznie zapatrzeni w siebie i swoją urodę.

Królewna wymyśla fortel, by przekonać się, kto zasługuje na jej rękę. Pomaga jej w tym Wiedźmiła. Serce Pięknotki skradł niepozorny, pełen kompleksów z powodu pryszczy, Rycerz Pryszczycerz. Królewna dostrzegła w nim wartości o wiele ważniejsze niż uroda.

 

Bajkę wyreżyserowała oraz przygotowała lalki i scenografię instruktorka zespołu Grażyna Idzik -Dominiak. O stronę muzyczną zadbał Zbigniew Jonak.

 

Premiera odbędzie się 26 marca o godz. 16.01 w małej sali teatralnej POK "Dom Chemika".

Wstęp za zaproszeniami. Dla pierwszych chętnych mamy do dyspozycji 5 dwuosobowych zaproszeń do odebrania w kasie POK.

Po premierze spektakl prezentowany będzie dla szerszej publiczności. O planowanych terminach będziemy Państwa informować.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1028