XVI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 25 luty 2017 09:00 bilet jednodniowy - 10 zł, karnet na dwa dni - 15 zł
Adres:

Hala MOSiR, Aleja Partyzantów 11, Puławy

Serdecznie zapraszamy na XVI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który odbędzie się w dniach 25-26 lutego 2017 r. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny imprez naszego Miasta. Co roku przyjeżdżają tancerze z całej Polski, a także z Europy.

W programie Konkursu znajdą się najpiękniejsze polskie tańce: kujawiak, oberek, krakowiak i mazur a wszyscy uczestnicy wystąpią w strojach wieczorowych.

Szczegółowy plan imprezy:

25 lutego 2017 r. (sobota)

godz. 9.00 – 13.00 - I blok konkursowy (eliminacje, ćwierć finały, półfinały i finały w klasach B i C)

godz. 16.00 – 19.30 - oficjalne otwarcie zawodów, II blok konkursowy (finały w klasach A)

26 lutego 2017 r. (niedziela)

godz. 11.00 – 14.00 - polonez, konkurs - Karo Mazurowe, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pokazy mistrzów, zakończenie zawodów.

Wstęp dla widzów: 10 zł bilet jednorazowy, 15 zł karnet

Organizatorami wydarzenia są Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych "Inspiracje".

Patronat honorowy nad wydarzeniem przyjęli Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Puławy pan Janusz Grobel, Starosta Puławski pan Witold Popiołek oraz Przewodniczący Polskiej Sekcji CIOFF pan Jerzy Chmiel.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Puławy.

Partnerem wydarzenia jest Powiat Puławski.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1049